Ungvári Attila is győzelemmel kezdett Bécsben

2010.04.23. 11:34

A 73 kg-os Ungvári Attila nyert, Szabó Franciska (63) és ifj. Nagysolymosi Sándor (81) viszont egy vereséggel búcsúzott a bécsi cselgáncs Európa-bajnokság pénteki versenynapján. Ungvári elsőként a bosnyák Mitar Mrdiccsel találkozott, mérkőzésük nem hozott értékelhető akciót, intéseket viszont annál inkább: a tavaly Eb-ötödik magyart kétszer, míg ellenfelét négyszer figyelmeztették, s az utolsó már ippont ért. A ceglédiek reménysége a folytatásban a svájci David Papaux-val csap össze, aki első meccsén akkora ütést kapott a fejére, hogy valóságos múmiává kötözték az arcát.

Kevesebb szerencsével járt a mindössze 18 éves Szabó Franciska, aki ugyan jukóval vezetett a német Claudia Ahrens ellen, ám rutinosabb riválisa 2:31 perc elteltével egy fejenátforgatással véget vetett a küzdelemnek. Hasonlóan járt ifj. Nagysolymosi Sándor is, aki három intéssel már vazaaris hátrányba került, és végül 36 mp-cel a rendes idő lejárta előtt a német Sven Maresch válldobással legyőzte őt. Mivel csak a negyeddöntők vesztesei kerülnek vigaszágra, Szabó és Nagysolymosi is befejezte Eb-szereplését.