Csongor
0 °C
9 °C

Gyémánt Liga: Usain Bolt simán nyert 200-on

2010.05.23. 17:39

Usain Bolt a várakozásoknak megfelelően óriási fölénnyel, magabiztos futással győzött vasárnap férfi 200-on az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán, Sanghajban, ahol azonban két tizedmásodperccel elmaradt saját idei ranglistavezető idejétől.

A jamaicaiak olimpiai és világbajnok sprintere 0,8 m/mp-es hátszélben 19.76 mp-cel nyerte meg a számot, több mint fél másodperccel megelőzve a második helyen végzett amerikai Angelo Taylort (20.34 mp), a 400 m gát kétszeres olimpiai bajnokát.

"Jó futás volt, jól éreztem magam, bár nem volt könnyű - nyilatkozta Bolt. - Nem vagyok vég még a legjobb állapotban, de élveztem a versenyt." A viadalon - melyen Kővágó Zoltán nyerte a férfi diszkoszt - hét számban született a világ idei legjobb eredménye, s ezek közül is a legkiemelkedőbb produkció az amerikai David Oliver nevéhez fűződik: a szerdán Teguban is győztes vágtázó 12.99 mp-et futott 110 gáton.

A sportág legrangosabb sorozata 14 állomásból áll, s összesen 32 szám kap helyet a versenyeken. Valamennyi viadalon az 1-8. helyezettek részesülnek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kapnak. Kategóriánként pontverseny is van, melynek végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak. Pontokat csak a versenyek első három helyezettjei kapnak.

Eredmények:
férfiak:
200 m (0,8 m/mp):
1. Usain Bolt (jamaicai) 19.76 mp
2. Angelo Taylor (amerikai) 20.34
3. Ryan Bailey (amerikai) 20.43
400 m:
1. Jeremy Wariner (amerikai) 45.41 mp
2. David Neville (amerikai) 45.70
3. Michael Bingham (brit) 45.84
1500 m:
1. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:32.20 - a világ idei legjobbja
2. Asbel Kiprop (kenyai) 3:32.22
3. Mekonnen Gebremedhin (etióp) 3:33.35
110 m gát:
1. David Oliver (amerikai) 12.99 mp - a világ idei legjobbja
2. Si Tung-peng (Shi Dongpeng, kínai) 13.39
3. Liu Hsziang (Liu Xiang, kínai) 13.40
magas:
1. Sylwester Bednarek (lengyel) 2,24 m
2. Jesse Williams (amerikai) 2,24
3. Linus Thörnblad (svéd) 2,24
távol:
1. Fabrice Lapierre (ausztrál) 8,30 m
2. Dwight Phillips (amerikai) 8,18
3. Szu Hsziung-feng (Su Xiongfeng, kínai) 8,06
diszkosz:
1. KŐVÁGÓ ZOLTÁN 69,69 m
2. Robert Harting (német) 68,69
3. Piotr Malachowski (lengyel) 68,66
gerely:
1. Andreas Thorkildsen (norvég) 86,11 m
2. Petr Frydrych (cseh) 85,60
3. Vitezslav Vesely (cseh) 82,95

nők:
100 m:
1. Carmelita Jeter (amerikai) 11.09 mp
2. Shelly-Ann Fraser (jamaicai) 11.29
3. Chandra Sturrup (bahamai) 11.38
800 m:
1. Janet Jepkosgei (kenyai) 2:01.06 p
2. Jennifer Meadows (brit) 2:01.34
3. Kenia Sinclair (jamaicai) 2:01.87
5.000 m:
1. Sentayehu Ejigu (etióp) 14:30.96 p - a világ idei legjobbja
2. Linet Masai (kenyai) 14:31.40
3. Meselech Melkamu (etióp) 14:31.91
400 m gát:
1. Lashinda Demus (amerikai) 53.34 mp - a világ idei legjobbja
2. Natalja Antyuh (orosz) 54.83
3. Anna Jesien (lengyel) 55.12
3000 m akadály:
1. Gladys Kipkemoi (kenyai) 9:16.82 p - a világ idei legjobbja
2. Milcah Chemos Cheiywa (kenyai) 9:20.63
3. Lydia Jebet Rotich (kenyai) 9:21.38
hármas:
1. Olga Ripakova (kazah) 14,89 m - a világ idei legjobbja
2. Yargelis Savigne (kubai) 14,61
3. Anna Pjatyih (orosz) 13,94
súly:
1. Nagyezsda Osztapcsuk (fehérorosz) 20,70 m - a világ idei legjobbja
2. Valerie Vili (új-zélandi) 19,72
3. Kung Li-csiao (Gong Lijiao, kínai) 19,60