Jól kezdtek a magyarok a szegedi kajak-kenu Vk-n

2010.05.28. 16:16 Módosítva: 2010.05.28. 16:25

Majdnem tökéletes délelőttöt zártak a magyar versenyzők a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa első, pénteki napján, hiszen mindössze három egységnek nem sikerült beverekednie magát az 1000 méteres fináléba. A sérüléssel bajlódó, pekingi bajnok kenus Vajda Attila ugyan nagy harcot vívott a leghosszabb táv döntőjéért, de végül bejutott a legjobbak mezőnyébe, ahol a másik magyar versenyző, Sarudi Pál is ott lesz.

Míg Vajdának izzasztó délelőttje volt, addig a többi hazai induló szinte egytől-egyik könnyedén teljesítette a délelőtti programot, s került a szombati fináléba - tájékoztatott a szövetség. A világbajnoki címvédő női négyes (Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa, Benedek Dalma) egy laza pályával lépett tovább 500 m-en, ahogyan Benedek fogalmazott: minden csapás élvezet volt a hajóban. Ugyanez nem sikerült viszont a Groholy Orsolya, Tóth Dzsenifer, Vad Ninetta, Sarudi Alíz összetételű fiatal csapathajónak, valamint 1000 m kajak egyesben Hufnágel Tibornak és Groholynak. Utóbbiak a B döntőben szállhatnak majd vízre. Az 54 magyar résztvevő mellett további 42 ország versenyzői állnak rajthoz a vasárnapig tartó Vk-versenyen.