Közel háromezer résztvevő a 7. Generali Duna-parti Futógálán

2010.05.29. 21:40

A korábbi győztesek diadalát hozta a 7. Generali Duna-parti Futógála. A Budapest Sportiroda szombati rendezvényén, amelyen 2850-en vettek részt, a 10 kilométeres futótávot a 25. T-Home Vivicittá Városvédő Futáson is elsőséget szerzett Zsiros Mihály nyerte 32:03-as idővel. A nőknél a tavalyelőtti 1. helyezett, Kiss Melinda lett a győztes 38:48-as eredménnyel. A versenyen számos görkorcsolyás is indult, mivel számukra két távot hirdettek meg a szervezők. A 9 kilométeres számban egy korábbi első helyezett, Ipach Robin volt a leggyorsabb, 15:39-es idővel nyert. A nőknél címvédés történt, mivel Szőllőssi Boglárka megismételte tavalyi győzelmét, 17:11-es idővel.

A 7. Generali Duna-parti Futógálán a 2 és 5 kilométeren indulhattak még a futók, a görkorcsolyásoknak 5 kilométeres futam is volt, illetve egy 8 kilométeres gyalogló táv is szerepelt a sportnap programjában.

10 kilométer, Férfiak: 1. Zsiros Mihály (Budaörsi DSE) 32:03, 2. Csere Gáspár (BEAC) 33:42, 3. Kustos Szabolcs (Vasas Humansoft) 34:09

Nők: 1. Kiss Melinda (Spuri SC) 38:48, 2. Hargitai Henrietta 40:40, 3. Khell Róza 40:43

Görkorcsolya, 9 kilométer, Férfiak: 1. Ipach Robin (TDKE) 15:39, 2. Veréb András (TDKE) 16:15, 3. Raimo Frondelius (Kori 2000) 16:41

Nők: 1. Szőllősi Boglárka (Jászberény) 17:11, 2. Katarzyna Borkowska 19:34 3, 3. Apró Andrea (Kori 2000) 19:36