Baján motorcsónak vb- és Eb-futamot rendeznek

2010.06.10. 17:16

Rangos nemzetközi mezőny részvételével rendeznek motorcsónak világ- és Európa-bajnoki futamokat július 3-án és 4-én a bajai Duna-szakaszon. Ezt Pfeil Zoltán, a versenyt szervező Vő Racing Team ügyvezető igazgatója jelentette be csütörtökön a Bajai Nyári Programok Telkiben tartott sajtótájékoztatóján. Az Axiál Magyar Nagydíjon 12 ország versenyzői állnak rajthoz, köztük a sportág számos nemzetközi kiválósága. A legnagyobb név a tízszeres világbajnok Havas Attiláé, aki a múlt héten Lengyelországban az O-700-as kategóriában lett a világ legjobbja megelőzve a korábban nyolc vb-címet szerzett olasz Tiziano Trombettát. A két versenyző július első hétvégéjén újra összecsap egymással, ezúttal a bajai Forma-500-as vb-futamon. Az F-250-es Európa-bajnoki viadalon is lesz egy ismert magyar motorcsónakos, mégpedig az idén a bajai Vő Racing Teamhez igazolt Bodor Péter. Ő korábban más géposztályokban – F-125-ben és OSY-ban – összesen négy világbajnoki aranyérmet gyűjtött már be. A harmadik versenyt F-125-ben tartják, itt a bajai befutó alapján egyből Világkupa-győztest is fognak hirdetni. Ebben a kategóriában magyar részről a vb-harmadik Vő Viktornak van jó esélye a dobogós helyezésre. Ez a három géposztály a motorcsónaksport leglátványosabb kategóriái, hiszen a papucsra hasonlító gépekkel a 130-190 km/órás sebességet is elérik a versenyzők. A szervezők a nemzetközi viadallal egy korábbi bajai hagyományt élesztenek újjá, s közel 10 ezer nézőt várnak az eseményre.