A spanyoloknak muszáj kettőt rúgniuk

2010.06.16. 14:02

Spanyolország – Svájc, G-csoport
Moses Mabhida Stadion, Durban; 2010.06.16, 16:00

A világbajnokság csoportkörét befejező spanyoloktól csak annyit szeretnénk, ha legalább jó húsz percig jól fociznának.

Nem nagy igény, és az eddigi meccseket látva meg is elégednénk ennyivel, sőt még kétszer tízzel is.

A spanyolok a legnagyobb favoritok, a svájciak biztosan jól és fegyelmezetten védekeznek az utolsó pillanatig. A spanyolok a legutóbbi vb-t négy, a 2002-est három góllal kezdte. A négy gólt hatszoros pénzzel fizet, a három majdnem háromszorossal.

Három gólt az első meccsen még senki sem lőtt, itt lenne a kedvező alkalom, de a svájci védelem a selejtezőben egyszer sem kapott hármat, az Uruguay elleni felkészülési meccsen viszont kapott hármat.

Ha Svájc nem lő gólt, másfélszeres a jutalom. 4,75-szörös a pénz, ha pont 2-0 lesz. Ha ez már az első félidőben összejön, 6,5-szeres a szorzó.

Ha a spanyolok az első félidei döntetlen után nyernek, 3,5 az odds, pontosan annyi, ha David Villáé az első gól. Az Eb-n ő lőtte az elsőt az oroszoknak. A vb-n Xabi Alonso volt először eredményes, egy nagy átlövés még nem volt Dél-Afrikában, ha a középpályásnak sikerülne, tizenötszörös a nyeremény.