Mátyás
1 °C
15 °C

Az Eb-győztes Sáfránék nem dobogósok a kenus válogatón

2010.06.19. 12:17 Módosítva: 2010.06.19. 12:17

Egy szám kivételével az esélyesek sikerét hozták a szombat délelőtti 1000 m-es döntők a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu Európa- és világbajnoki válogatóversenyen.

Egyesben a kajakosoknál Kucsera Gábor és Kovács Katalin, a kenusoknál pedig a sérüléséből lábadozó, olimpiai bajnok Vajda Attila távollétében favoritnak tartott Sarudi Pál diadalmaskodott. A párosoknál a rutinos Vereckei Ákos, Kammerer Zoltán duó és a Szabó Gabriella, Csipes Tamara kettős ért elsőként a célba, míg a kenusoknál Tóth Márton és Mike Róbert lett az első. Az egyetlen meglepetést ez utóbbi szám hozta, az Eb-címvédő Sáfrán-testvérek, Mihály és Mátyás ugyanis lemaradtak a dobogóról, és csak negyedikként zártak.
Az idei Eb-t július 2-4-én rendezik a spanyolországi Trasonában, a csapatot a hétvégi eredmények ismeretében kedden délután hirdeti ki Storcz Botond szövetségi kapitány.
Eredmények a szövetség honlapja alapján:
1000 m:
--------
férfiak:
K-1:
1. Kucsera Gábor (Kőbánya SC) 3:35.534 p
2. Gyökös Lajos (Démász-Szeged) 3:36.848
3. Noé Milán (Vác) 3:37.010
K-2:
1. Vereckei Ákos, Kammerer Zoltán (Domino Honvéd, Győri Graboplast VSE) 3:13.413
2. Kökény Roland, Szalai Tamás (Esztergom, Domino Honvéd) 3:14.589
3. Holpert Ervin, Petrovics Máté (Domino Honvéd, Démász-Szeged) 3:15.975
C-1:
1. Sarudi Pál (Szolnok) 3:59.315
2. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 4:02.543
3. Fürdök Gábor (Démász-Szeged) 4:03.089
C-2:
1. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK-Erzsébetváros) 3:39.074
2. Varga Dávid, Széles Gábor (MTK-Erzsébetváros, Győri Graboplast VSE) 3:41.366
3. Vass András, Kiss Tamás (Dunaferr, Csepel) 3:43.124

nők:
K-1:
1. Kovács Katalin (Domino Honvéd) 3:55.349
2. Csipes Tamara (Domino Honvéd) 3:55.607
3. Hegyi Zomilla (KSI) 3:58.067
K-2:
1. Szabó Gabriella, Csipes (Domino Honvéd) 3:34.933
2. Medveczky Erika, Benedek Dalma (MTK-Erzsébetváros) 3:38.515
3. Csernák Edina, Csernák Petra (Domino Honvéd) 3:40.279

később:
200 m-es elő- és középfutamok 15 ó
vasárnap:
500 m-es döntők 8:30 ó, 200 m-es döntők 12 ó
5000 m-es döntők 15:30 ó