Átvették a vezetést a magyar nők az öttusa Eb-n

2010.07.17. 13:55

Kiválóan úsztak a magyarok a debreceni öttusa Európa-bajnokság női versenyének szombati döntőjében, ezzel a vívás utáni negyedik helyről az élre ugrottak a csapatversenyben.

Gyenesei Leila, aki az első szám után még csak huszadik volt, 2:09.59 perces egyéni rekordjával (1248 pont) az ötödik pozícióba lépett előre. Nála gyorsabban csupán a francia Élodie Clouvel tempózott, de ő is csak kicsivel volt jobb (2:08.28/1264). A harmadik legjobb időt az ugyancsak az utolsó, azaz a legjobbakat felvonultató futamba besorolt Kovács Sarolta érte el a 2007-es rövidpályás úszó Európa-bajnokságra épült impozáns sportuszodában (2:10.98/1232).
Pataki Viktória 10. (2:18.07/1144), Tóth Adrienn pedig 14. (2:20.60/1116) lett a második számban. Utóbbi összetettben Gyeneseihez hasonlóan az első tíz között van a lovaglás előtt.