Nincs magyar döntős női légpisztolyban a sportlövő-vb-n

2010.08.08. 18:28

A nap egyetlen olimpiai számában, női légpisztolyban nem jutott döntőbe magyar versenyző a müncheni olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon, vasárnap.

A három érdekelt közül a legjobban az idei légfegyveres Európa-bajnokságon második Csonka Zsófia végzett, ám 379 körös eredménye a 138 fős mezőny 35. helyére volt elég. Sike Renáta 373 körrel a 83., Tóth Anikó pedig 365 körrel a 112. lett.

Vasárnap a kisöbű sportpuska összetett vb-győztese, Sidi Péter is érdekelt volt: a komáromi versenyző 574 körrel a 22. helyen végzett a férfi standard puskások 300 méteres számában, melyben a dobogóhoz 584 kellett. Sidi a müncheni vb korábbi szakaszában a 3x40 lövéses számban aratott győzelme mellett fekvőben negyedik helyezett, légpuskával pedig második és ezzel olimpiai kvótás lett, majd a nagyöbű sportpuska 300 méteres fekvő számban a 28. helyen zárt.

A nők kisöbű sportpuska fekvő számában Dalmati Dóra 9. (595 kör), Joó Éva 24. (593), Krzyzewsky Beáta pedig 67. (585) lett.

A férfi futócéllövők 50 méteres 40 vegyes számában Boros László 384 körrel a 13. helyen végzett.