Gyurta és Verrasztó is 1. helyen elődöntős

2010.08.11. 12:19 Módosítva: 2010.08.11. 12:20
A délutáni döntőkben négy magyar lesz, Gyurta Gergely 1500 gyorson, Cseh Lászó és Verrasztó Dávid a 200 vegyesen, Verrasztó Evelyn 100 gyorson indul.

Gyurta Dániel és Verrasztó Evelyn is a legjobb idővel jutott elődöntőbe a budapesti úszó Európa-bajnokság szerda délelőtti selejtezőiből.

A férfi 200 méteres mellúszás világbajnoka, aki kedden a korábban gyengébb számának tartott 100-on a negyedik lett, kedvenc távján remekül úszott, és remek, 2:10.70 perces idővel nyerte a selejtezőt.

"Igen egyszerű taktikát követtem: jó eredménnyel legyek elődöntős. Rendben is ment minden, sima rajt-cél győzelmet arattam, végig kontrolláltam az úszásomat, a tempószámommal is meg vagyok elégedve. Nagyon jó formában érzem magam, remélem, ezt a délutáni elődöntő is megerősíti." Ebben a számban Molnár Ákos a 6. helyen jutott tovább (2:12.61 p).

Verrasztó Evelyn szintén a legjobb időt érte el 200 vegyesen (2:11.94), második helyen (2:12.30) a szám vb-bronzérmese, Hosszú Katinka jutott a 16 közé. Jakabos Zsuzsanna hiába lett az összesítésben hetedik (2:14.33), az egy nemzetbeliekre vonatkozó megkötés miatt - országonként csak a két legjobb folytathatja - kiszorult az elődöntőből.

Az előfutamokból még ketten kerültek tovább, a 200 férfi pillangón Gercsák Balázs a 7. (1:59.06), Pulai Bence a 13. (1:59.94) lett.

A délutáni döntőkben négy magyar lesz, Gyurta Gergely 1500 gyorson, Cseh Lászó és Verrasztó Dávid a 200 vegyesen, Verrasztó Evelyn (alig fél órával a 200 vegyes elődöntője után) 100 gyorson indul.