Taroltak a magyar úszók az ifi olimpián

2010.08.20. 14:37
Három magyar aranyérem is született pénteken a szingapúri ifjúsági olimpián, a fiúknál 200 m pillangón és háton, a lányoknál 400 m gyorson nyert magyar versenyző.

Óriási úszással három fiatal magyar is aranyérmet szerzett pénteken a szingapúri I. ifjúsági olimpián. Bernek Péter 200 méter háton, Biczó Bence 200 méter pillangón, míg Kapás Boglárka a 400 méteres gyorsúszásban végzett az élen.

Bernek Péter a 200 méteres hátúszás döntőjében az I. ifjúsági olimpián Szingapúrban 2010. augusztus 20-án (Fotó: Lim Sin Thai)

Bernek Péter végig vezetett a 200 hát döntőjében, mindhárom fordulónál elsőként fordult, és sikerült megőriznie előnyét a végére belehúzó izraeli Yakov Toumarkinnal szemben. A dobogó harmadik fokára nagyszerű teljesítménnyel Zámbó Balázs állhatott fel.

Biczó a második 50 méter végén állt az élre, és onnan már nem volt veszélyben győzelme. A második helyezett dél-afrikai Chad le clos majdnem egy másodperccel utána ért célba 200 pillangón.

Biczó Bence a 200 méteres férfi hátúszás döntőjében  (Fotó: Lim Sin Thai)
Biczó Bence a 200 méteres férfi hátúszás döntőjében (Fotó: Lim Sin Thai)

A fiatal magyar reménység július közepén ifjúsági európa-, és országos csúccsal nyerte a szám döntőjét a serdülő korúak között a korosztályos úszó Európa-bajnokságon Helsinkiben. Most ugyan elmaradt hét századdal az ifi eb-n elért 1:55.82-es győztes idejétől, de a mostani eredményével is második lett volna az előző héten a budapesti felnőtt úszó európa bajnokságon.

A 200 pillangó döntőjébe jutott Szána Zsombor is, aki végül a délelőtti előfutamában úszott időt egy másodperccel megjavítva hetedikként ért célba.

Kapás Boglárka a női 200 m pillangóúszás döntőjében. A 17 éves úszó 2:08.72 perces idővel megszerezte a csapat első aranyérmét. (Fotó: Stephen Morrison)

Az ifi olimpián egy arany és egy ezüst érmet már szerző Kapás Boglárka a második legjobb eredménnyel jutott a 400m gyors döntőjébe, de ott aztán óriási előnnyel győzött, három testhossz volt a különbség közte és a második helyen célba érő amerikai között. A döntő másik magyarja, Olasz Anna a nyolcadik helyen ért célba.

Olasz Anna (balra) gratulál Kapás Boglárkának győzelméhez a 400 méteres női gyorsúszás döntője után (Fotó: Bryan van der Beek)