Kasza is döntős az öttusa-vb-n

2010.09.01. 10:50

Marosi Ádám után Kasza Róbert is beverekedte magát a pénteki döntőbe a csengtui öttusa-világbajnokság hagyományos férfi versenyének szerdai selejtezőjéből. A három csoportból a B-be besorolt Kasza úszással kezdett, 2:05.22 perc (1300) alatt teljesítette a 200 métert, ezzel hatodik volt a második szám előtt. A vívásban gyengébben indult, jó darabig "mínuszban" állt, azaz több vereség szerepelt a neve mellett, mint győzelem. Aztán szépen összeszedte magát, és 15/12-vel (872 pont) holtversenyben kilencedikként fejezte be ezt a szakaszt. A lövészetes futásnak - az időközben eleredt esőben - tizedikként vághatott neki. Két sorozat után stabilan őrizte helyét az élcsoportban, az 5-8. helyen futott, mögötte azonban felzárkóztak azok, akik még megpróbáltak bekerülni az első 12 közé. Aztán hirtelen izgalmassá vált a verseny, Kasza ugyanis az utolsó sorozatánál az első négy kísérletét elrontotta. Szerencsére következett öt pontos lövés, így a nagy első csoportban mehetett tovább, de messziről nem látszott, hogy hányan vannak előtte és hányan közvetlenül mögötte. Végül a 10. helyen futott a célba (11:33.77 perc/2228 pont/7. idő).

„Az első rontott lövésnél, azt mondtam magamnak, nem baj, a másodiknál azt, hogy nincs gond, a harmadiknál azt, hogy most már jó lenne eltalálni a táblát, a negyediknél pedig azt hittem, elromlott a gép, de azért tovább lőttem - elevenítette fel a történteket nem sokkal a futás után. - Amikor kimentem az állásból úgy láttam, jó helyen állok, aztán menet közben a pálya mellett számolt az egyik osztrák, és rám mutatva 11-et mondott, mögöttem pedig ketten jöttek. Akkor nagyon belehúztam.”

A harmadik csapattag, a C csoportban szereplő Németh Róbert magyar idő szerint 19 óra körül fejezi be a versenyét.