Meccslabdáról kaptak ki a nők az asztalitenisz Eb-n

2010.09.13. 16:44

A magyar női válogatott óriási csatában, meccslabdáról kikapott a hétfői negyeddöntőben a tavaly ezüstérmes lengyelektől, így a folytatásban az 5-8. helyért küzdhet az asztaliteniszezők ostravai Európa-bajnokságának csapatversenyében. A másodosztályban szereplő férfiak legyőzték az olaszokat, így már csak egy sikerre vannak az élvonalba jutástól.

A hölgyeknél Póta Georgina gyorsan kikapott a honosított Li Qiantól, majd Tóth Krisztina magabiztosan legyőzte a rivális másik ázsiai származású játékosát, Xu Jiét - a torna honlapja szerint. A harmadik meccsen az Eb-n eddig százszázalékos Lovas Petra már 2-0-ra vezetett a paralimpiai bajnok Natalia Partyka ellen, végül azonban a döntő szettben három mérkőzéslabdát is hárítania kellett nagyon fontos újabb győzelme megszerzéséhez. A folytatásban Tóth ugyanakkor nem bírt Li Qiannal, így 2-2-nél Pótának kellett volna bravúrt elérnie Xu Jie ellen, s bár nagyon közel volt hozzá - öt meccslabdája is volt -, ez végül nem sikerült neki, így vereség lett a vége. A keddi első helyosztó mérkőzésen a német csapat lesz a magyarok riválisa.

A másodosztályban szereplő férfiak hétfői első meccsükön az olaszokkal csaptak össze a 17-24. helyért, a siker létfontosságú volt a cél, az első osztályba jutás eléréséhez. Harczi Zsolt csapata végül 3-1-re nyert, s már csak egy győzelmet kell aratnia ahhoz, hogy visszajusson az élvonalba. A magyarok 19 órától a belgákkal játszanak a 17-20. helyért.

Nők (első osztály), negyeddöntő:

Lengyelország-Magyarország 3-2

Li Qian-Póta Georgina 3-1 (2, 7, -13, 5)

Xu Jie-Tóth Krisztina 1-3 (13, -9, -2, -6)

Natalia Partyka-Lovas Petra 2-3 (-6, -8, 9, 7, -10)

Magyarország-Olaszország 3-1

Kosiba Dániel-Mihai Bobocica 3-2 (-8, 9, 15, -9, 9)

Jakab János-Marco Rech Daldosso 1-3 (11, -5, -9, -9)

Zwickl Dániel-Niagol Stoyanv 3-1 (8, 13, -9, 11)

Jakab-Bobocica 3-2 (7, 8, -8, -3, 6)

A csapatverseny szerdáig tart, majd csütörtöktől vasárnapig az egyes és páros versenyszámok küzdelmei következnek.