Sidi második összetettben a sportlövő Világkupa döntőjén

2010.10.28. 13:54

A légpuskában kedden elért harmadik helyezése után Sidi Péter csütörtökön ezüstérmet szerzett a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában a puskások és pisztolyosok müncheni Világkupa-döntőjén.

A szám magyar világbajnoka az alapversenyt 1174 körrel a harmadik helyen zárta, és ugyan eredménye megegyezett a második olasz Niccolo Camprianiéval, az szinte biztosnak tűnt, hogy a győzelemre nem lesz esélye, mivel az orosz Artyom Hadzsibekov 1181 kört ért el a 120 lövés során.

A döntőben Sidi nagy csatát vívott azzal a Camprianival, aki mögött a vb-n második, kedden pedig harmadik lett légpuskában. Ezúttal két tizeddel sikerült megelőznie, ami második helyet ért a számára. Hadzsibekov simán nyerte a számot.

Sidi Péter ezüst- és bronzérmével kiválóan zárta az évet, melynek során végig nagyszerűen lőtt, és a nyári vb-n az összetett első és a légpuska második helye mellett a harmadik olimpiai számban, fekvőben negyedik lett, ráadásul kvótát szerzett a londoni olimpiára.