Világbajnok is indult a Kincsem Kupán

2010.11.06. 17:11

Az októberi Lovas Világjátékokon magyar fogatával győztes ausztrál Boyd Exell is jelen volt a tápiószentmártoni Kincsem Parkban 10. alkalommal rendezett fedeles fogathajtó viadalon.

"Ilyen izgalmas és feszült versenyben még nem volt részem, mint Kentuckyban, ahol végre a csúcsra értem" - mondta az Angliában élő sportember, aki továbbra is Vince Tamás lovait kívánja hajtani, melyek közül 16-tal dolgozik a szigetországban.

Exell részt vesz a fedeles Világkupa-sorozaton, s indul annak budapesti állomásán, melyre december első hétvégéjén a Papp László Sportarénában kerül sor.

A jubileumi Kincsem Kupán összesen 42 fogat állt rajthoz három kategóriában. Az egyeseknél az üllői Meskóné Orosz Mária, a ketteseknél a fülöpházi Vinczus Szabolcs, míg a négyeseknél a tápiómenti Galvács Ferenc győzött.