Három női döntős a rövidpályás úszó Eb-n

2010.11.28. 11:36 Módosítva: 2010.11.28. 11:38

A 200 m pillangón Eb-aranyat nyert Jakabos Zsuzsanna 400 m vegyesen a második legjobb időt produkálta az előfutamokban (4:34.63 p), így az 5-ös pályáról vághat neki a délutáni döntőnek. A már szintén Európa-bajnoki Verrasztó Evelyn - aki a 200, majd a 100 m vegyesen diadalmaskodott -, illetve Mutina Ágnes, a 400 m gyors kontinensbajnoka vasárnap 200 m gyorson úszott remek időt: előbbi a harmadik (1:56.38 p), utóbbi a negyedik (1:56.54) időeredménnyel került be a legjobb nyolc közé. Ugyanitt a 800 m gyors Eb-másodikja, a 17 éves Kapás Boglárka (1:59.75 p) a 17. lett a teljes rangsorban.

A befejező napon selejtező magyar férfiak közül egyedül Hős Péter lépett tovább: 50 m pillangón a 13. helyet szerezte meg szó(24.13 mp), nem került be ugyanakkor a legjobb 16 közé sem Pulai Bence (24.52, 23. hely), sem Takács Krisztián (24.60, 25.). Hasonlóképpen járt Verrasztó Dávid, a 400 m vegyes friss Eb-aranyérmese, aki előbb 200 m mellen összesítésben a 11. lett (2:09.65 p), majd később elindult még 200 m gyorson is, ahol a 30. időt érte el (1:49.12). A 200-as mellselejtezőben nem tudott ugyanakkor rajthoz állni a nyitónapon megbetegedett Molnár Ákos. A 200 méteres férfi gyorsúszásban három magyar próbált szerencsét, nem sok sikerrel, merthogy Verrasztón kívül jócskán a döntősök mögött végzett Bernek Péter (1:47.02 perc, 16. hely) és Szána Zsombor is (1:51.92, 44.).

Kiszorult az elődöntős mezőnyből Dara Eszter, aki 50 m gyorson a 19. időt úszta (25.70 mp). Viszont ő - akárcsak Jakabos - 100 m pillangón szombaton biztosította helyét a vasárnapi döntőben.