Tadese alig maradt el a a félmaratoni világcsúcsától

2011.03.21. 10:12

Az eritreai Zersenay Tadese mindössze hét másodperccel maradt el tavaly felállított világcsúcsától vasárnap a lisszaboni nemzetközi félmaratoni viadalon. A hosszútávfutó 58:30 perc alatt teljesítette a 21,097 km-es távot, mely során csak az idő volt az ellenfele, miután már a viadal elején leszakította riválisait. Az egy éve ugyanitt rekordot javító (58:23 p) Tadese éppen azzal magyarázta a csúcs elmaradását, hogy senkire nem számíthatott.

„Sajnos az iramfutók nem voltak jók a mai napon, 5 km után már egyedül maradtam - bosszankodott a 29 éves ötszörös világbajnok atléta. - Az utolsó három km-en ráadásul alaposan megszenvedtem a szél miatt, a célegyenesben pedig már láttam, hogy nem lesz meg a rekord.”

Portugáliában az etióp Aberu Kebede nyerte meg a nők versenyét kiváló, 1:08:28 órás idővel. A New York-i félmaratonin az első hely sorsa csak a hajrában dőlt el. A sprintben a tavalyi szabadtéri Európa-bajnokság 5000 és 10.000 méteres aranyérmese, a brit Mo Farah bizonyult a legjobbnak, miután az utolsó 200 méteren "állva hagyta" az etióp Gebre Gebremariamot. A nőknél kenyai siker született Caroline Rotich révén, aki 1:08:52 órás eredménnyel ért célba.