Sidi 18. lett Sydneyben

2011.03.24. 08:56

Sidi Péter csütörtökön a 18. helyen végzett a kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában a sydneyi olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-verseny második napján. A viadal honlapja szerint a versenyszám világ-és Európa-bajnoka 1161 körrel zárta az alapversenyt, s négy körrel maradt le a nyolcas döntőről, melyet végül a kínai Csu Csi-nan nyert meg 1271,4 körös eredménnyel (alap: 1176 kör).

Az ausztráliai viadalon a légfegyveres számokban három-három, a többiben pedig két-két londoni indulási jog talál gazdára. A komáromi lövőnek ugyanakkor már nem a kvóta a tét, mivel azt a tavalyi világbajnokságon már megszerezte. Sydneyben pénteken a férfi traposok küzdenek, ám ebben a számban nem indul magyar. Szombaton Sidi légpuskában szerepel, vasárnap Csonka Zsófia a női sportpisztolyosok, Gerebics Roland pedig a férfi dupla traposok között próbál olimpiai indulási jogot szerezni.