Sportlövő Vk - Sidi kilencedik lett légpuskában

2011.03.26. 10:21

Sidi Péter szombaton a kilencedik helyen végzett a férfi légpuskások között a sydneyi olimpiai kvalifikációs sportlövő Világkupa-versenyen.

A versenyszám friss Európa-bajnoka és tavalyi vb-ezüstérmese - aki csütörtökön 18. lett összetettben - 595 körrel egy tízfős szétlövésbe jutott, ám végül lemaradt a nyolcas döntőről. Győzött a világbajnok olasz Niccolo Campriani.

Az ausztráliai versenyen a légfegyveres számokban három-három, a többiben pedig két-két londoni indulási jog talál gazdára. A komáromi lövőnek ugyanakkor már nem a kvóta a tét, mivel azt a tavalyi világbajnokságon már megszerezte.

Sydneyben vasárnap Csonka Zsófia a női sportpisztolyosok, Gerebics Roland pedig a férfi dupla traposok között próbál olimpiai indulási jogot szerezni.