Kenyai sikerek a London Marathonon

2011.04.17. 13:49

A férfiaknál Emmanuel Mutai, míg a nőknél a szintén kenyai Mary Keitany nyerte meg vasárnap Londonban a világ egyik legrangosabb maratonfutó-versenyét.

A világbajnoki ezüstérmes Mutai - aki tavaly második lett a brit fővárosban - 2:04:37 perc alatt teljesítette a 42,195 km-es távot, ezzel megdöntötte honfitársa, az olimpiai aranyérmes Samuel Wanjiru két éve felállított pályacsúcsát (2:05:10). A 26 esztendős bajnok 55 ezer dollárt kapott sikeréért.

A második hely a hosszú sérülés után visszatérő, háromszoros londoni első Martin Lelé lett, a tavalyi év talán legjobb férfi maratonistája, a Rotterdamban és Berlinben is győztes Patrick Makau pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel, teljessé téve a kenyai diadalt.

A nőknél a címvédő orosz Lilja Sobukova csak második lett, csaknem egy perccel elmaradva Keitany mögött. A novemberi New York Marathon ugyancsak kenyai győztese, Edna Kiplagat ezúttal harmadikként ért célba.

Hétfőn a 115. Boston Marathonra kerül sor.