Universiade: ismét kikapott a kosárcsapat

2011.08.15. 19:38

Eredménytelen napot zártak a magyar sportolók hétfőn a sencseni (Shenzhen) Universiadén, az egyetemisták és főiskolások világjátékán.

A tőröző Steiner Dávidot egy egyiptomi állította meg a 16 között, a cselgáncsozó Gorjanácz Zsolt (66 kg) a második mérkőzésén maradt alul. A teniszezők közül Imre Lászlót japán, Borsos Olivért fehérorosz ellenfele győzte le, a két magyar párosban egy dél-koreai duóval szemben maradt alul.

A férfi asztaliteniszezők kikaptak Tajvantól a negyeddöntőben, így az 5-8. helyen végeztek, míg a kosarasok harmadik meccsüket is elvesztették, 78-54-re a finnekkel szemben.

A férfi vízilabdázók szerdán az Egyesült Államokkal játszanak a negyeddöntőbe kerülésért.

Az Universiade augusztus 23-ig tart, 24 sportágban összesen több mint 7000 versenyző küzd. A magyar csapat 103 fős.