Atlétikai-vb: etióp aranyérem tízezer méteren

2011.08.28. 13:35

Az etióp Ibrahim Jelian nyerte a férfi 10 000 méteres síkfutást a tegui atlétikai világbajnokságon. A négyszeres világbajnok Kenenisa Bekele feladta a futamot.

Bekele most is címvédésre készült, bár az elmúlt másfél évben nem versenyzett. Így várható volt, hogy a 12-ből 12 versenyét megnyerő etióp nem a futam favoritja.

A szezonban a brit Mo Farah teljesített legjobban, tőle várta mindenki az aranyérmet. Farah jól is versenyzett, az élcsoport végén utazott, majd az utolsó 600 méteren hosszú hajrát nyitott. A jó végsebességű futó 5-6 méteres előnyt harcolt ki, Jelian nem tört meg, majd az utolsó százon lehajrázta az elmerevedő Faraht. Az eredmények alapján a döntő leggyengébb etióp futója első felnőtt érmét nyerte világversenyen. A harmadik a szintén etióp Imane Merga lett.