Atlétikai-vb: Cheruiyot második aranyát nyerte

2011.09.02. 15:18

10 000 méter után 5000-en sem lehetett legyőzni a kenyai Vivian Cheruiyotot a tegui szabadtéri atlétikai világbajnokságon.

Az amerikai Carmelita Jeternek viszont nem sikerült a duplázás: a női 100-as bajnok második lett pénteken 200-on.

Cheruyiot nagyon magabiztosan nyerte meg az 5000-et, az utolsó 600 méteren az élen futott, s nem adott esélyt riválisainak. A második helyen honfitársa, Sylvia Kibet ért célba. Az etiópok becsületét a világcsúcstartó Meseret Defar mentette meg harmadik helyével, amivel egyben megakadályozta a kenyai női hosszútávfutók "söprését", korábban ugyanis maratonin és 10 000-en is mindhárom érmet az ő nyakukba akasztották.

A női 200-on Veronica Campbell-Brown, a szám kétszeres jamaicai olimpiai bajnoka nagyon megfutotta a kanyart, abból kijövet tisztán vezetett amerikai vetélytársai előtt, akik közül sem Jeter, sem a legutóbbi három vb győztese, Allyson Felix nem tudta megfogni őt.

Az eredményeket tekintve a női gerelyhajítás hozta a legjobb versenyt, melyben a világcsúcstartó cseh Barbora Spotakovának a 71,58 méter sem volt elég a sikerhez, mivel az orosz Marija Abakumova 71,99-et dobott, ami 29 centivel gyengébb csak a cseh rekordjánál.

A nap meglepetését a férfi súlylökés hozta, melyet a mindössze 21 éves német David Storl nyert meg utolsóra dobott 21,78 méteres egyéni csúcsával. Sikeréhez hasonló meglepetés, hogy a finálé négy amerikai lökője közül egyik sem tudott dobogóra állni.

A műlábakkal versenyző Oscar Pistorius ugyan nem futhatott a férfi 4x400-as döntőben, előfutamos szereplése révén mégis ezüstéremmel távozhat a vb-ről, a dél-afrikai csapat ugyanis meglepetésre második lett a Lashawn Merritt kiváló hajrájával nyerő amerikai staféta mögött

Férfi távolugrásban a címvédő amerikai Dwight Phillips győzött 8,45 méterrel, s 2003 óta negyedik vb-aranyát gyűjtötte be.