Mohamed nyolcaddöntős a vívó-vb-n

2011.10.11. 12:57

Sandra Bingenheimer legyőzésével Mohamed Aida bejutott a legjobb 16 közé a női tőrözők keddi versenyében, a cataniai vívó-világbajnokságon.

Az első két tust a német adta, azután viszont Mohamed sorozatban hatszor találta el ellenfelét. Jól mozgatta Bingenheimert, a megfelelő távolságokról indította akcióit, és ha arra volt szükség villámgyorsan szúrt közbe, egylámpás találatokat elérve így. A németnek a folytatásban volt egy kis fellángolása, de Mohamed a második három perc közepére 11-4-es vezetésre tett szert.

Úgy tűnt, vége a küzdelemnek, nem sokkal később azonban már 11-8 állt az eredményjelzőn. Mohamed nem vált túlzottan idegessé ellenfele felzárkózásától, igyekezett taktikusan vívni, ezzel együtt is a harmadik szakasz közepére, 13-12-nél egy tusnyira csökkent az előnye. Magasba lendült ökle és örömkiáltása jelezte, hogy nagyon jól jött neki a 14. tus, ezt követően pedig - kedvező helyzetét kihasználva - a 15.-et is gyorsan elhelyezte vívópartnere felsőtestén.