Az Investec Loyal nyert a Sydney-Hobart vitorlásversenyt

2011.12.28. 11:48

Új győztest avattak a 67. Sydney-Hobart vitorlás versenyen, miután minden idők egyik legszorosabb befutójában az Investec Loyal legyőzte a címvédő Wild Oats XI egységét. A tavaly második Investec Loyal 2:10 perccel előzte meg a legutóbbi hat kiírásból ötöt megnyerő, favoritnak tartott Wild Oats-ot az Új-Dél-Wales és Tasmánia közötti, 628 tengeri mérföldes (1168 km) viadalon. Ennél szorosabb befutóra egyszer volt példa a verseny történetében: 28 évvel ezelőtt mindössze hét másodperc döntött a győztes és a második helyezett között. Az Investec Loyal 2 nap, 6 óra 14 perc 18 másodperc alatt teljesítette a távot, így - a várakozásoknak megfelelően - jócskán elmaradt a Wild Oats által 2005-ben felállított versenyrekordtól (1 nap 18 óra 40 perc és 10 másodperc).

Az Investec Loyal sikere ugyanakkor még nem tekinthető véglegesnek, mivel óvást nyújtottak be ellene. A szervezőbizottság bejelentése szerint csütörtökön döntenek az ügyben, melynek lényege, hogy az Investec Loyal legénységének egyik tagja azt kérte a médiahelikoptertől, hogy "kémkedjen" a Wild Oats után.