Egy szamurájharcos sincs ilyen kemény

2012.01.05. 19:53

A japán futó, Sun Szuzuki kétszer is bizonyította, hogy miről is szól a megalkuvást nem ismerő sport egy váltóversenyen. Annyi kínt élhetett át, mint egy számos kardszúrást kapott szamuráj. Az atléta is képes lett volna feláldozni magát a Hakone Ekidenen csapatáért.

Szuzuki a Japánban nagyon népszerű, egyetemistáknak rendezett kétnapos váltóverseny kilencedik, 23,2 kilométeres szakaszán futott. Mindent beleadott, az utolsó száz méterre teljesen elkészült erejével. Kétszer is összeesett a cél előtt, de mindkétszer felállt, hogy minél előbb indíthassa váltótársát, és hogy a limitidő előtt beérjen. Suzuki éppen az indító pisztolylövésre támolygott be a célba, ott újra összeesett, ájultan vitték el a pályáról.

A csapata, a Kanagava Egyetem összesítésben a 15. helyen végzett a tízszakaszos, 217,9 kilométeres össztávú versenyen. A győzelmet a Tojo Egyetem nyerte pályacsúccsal.