Deák Bárdos Mihály és Karakas Hedvig az Év sportolója Borsodban

2012.01.30. 17:12

Deák Bárdos Mihály Európa-bajnoki bronzérmes birkózót és Karakas Hedvig Világkupa-győztes cselgáncsozót választották a 2011-es év sportolójának Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében.

A hétfőn, Miskolcon megtartott ünnepélyes díjátadón az is kiderült, hogy a csapatok között a tavaly az élvonalba jutott, az OTP Bank Ligában jelenleg 5. Diósgyőri VTK labdarúgó-együttese kapta a legtöbb szavazatot, az edzők között pedig a futballisták mestere, Benczés Miklós végzett az élen.

Az utánpótlás korosztály sportolói közül a fiúknál Daher Michel kadett világbajnoki ezüstérmes birkózót, a lányoknál Éltető Daniella junior thai-boksz világbajnokot, a csapatoknál pedig a Diósgyőri Kajak-Kenu SC korosztályos maraton-világbajnok, kétszeres ifjúsági síkvizi vb-ezsüstérmes kenus párosát, Bodonyi Andrást és Viola Viktort látta a legjobbnak a szavazást szervező Észak-Magyarország napilap által felkért tízfős, szakírókból álló zsűri.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Év sportolója szavazás kategóriánkénti végeredménye:

Férfiak:

1. Deák Bárdos Mihály (Diósgyőri BC, birkózás) 37 pont

2. Molnár Péter (Tiszaújvárosi VSE, kajak-kenu) 26

3. Mészáros László (Miskolci VSC, fekvenyomás) 16

Nők:

1. Karakas Hedvig (Miskolci VSC, cselgáncs) 31 pont

2. Gáspár Eszter (Miskolci VSC, cselgáncs) 19

3. Nagy Nikoletta (Ózdi SFC, súlyemelés) 17

Csapatok:

1. Diósgyőri VTK (labdarúgás) 46 pont

2. Miskolci Jegesmedvék JSE (jégkorong) 15

3. Miskolci Szabadidőközpont-Vénusz (futsal) 13

Edzők:

1. Benczés Miklós (Diósgyőri VTK, labdarúgás) 28 pont

2. Slisz Béla (Diósgyőri KKSC, kenu) 19

3. Jancsár László (Tiszaújvárosi VSE, kajak) 18

Utánpótlás férfiak:

1. Daher Michel (Diósgyőri BC, birkózás) 36 pont

2. Sütő Dávid (Diósgyőri VE, vívás) 26

3. Orosz Imre (Tiszaújvárosi SC, súlyemelés) 8

Utánpótlás nők:

1. Éltető Daniella (All Style Fighter, küzdősport) 30 pont

2. Köteles Vivien (Miskolci VSC, cselgáncs) 19

3. Soltész Noémi (Tiszaújvárosi VSE , kajak) 18

Utánpótlás csapatok:

1. Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu) 38 pont

2. TVK-Mali TK, utánpótlás fiú (triatlon) 23

3. Mezőkövesdi KC ifjúsági fiú (kézilabda) 12