2012.03.19. 14:42
155109 181844638496868 152400924774573 736966 4297321 n
Fotó: Facebook

Történelmet írt a 18 éves Elena Myers az amerikai motorosbajnokságban, az AMA Pro Daytona-sorozatban.

A Supersport szakág 2012-es kiírásának első versenyét, a Daytona International Speedwayt a hétvégén rendezték. A kétfutamos verseny első viadalán Myers ötödik lett, majd a másodikban úgy végzett az élen, hogy a 10 körből csak kétszer vezetett, másodszor éppen az utolsóban.

„Fantasztikus hétvége volt! A péntek kicsit balszerencsésen alakult, de minden megváltozott. Nem győzök elég jót mondani a motorról. Elég őrült verseny volt, csak mentünk előre. Kijöttem az utolsó sikánból, és csak húztam neki."

Myers az első női versenyző, aki Daytonában profi versenyt nyert, és az AMA 76 éves történetében az első nő, aki győzni tudott. Két éve volt már egy hasonló bravúrja, akkor az Infineon Racewayen lett első.

Az AMA – az amerikai motorsport szövetség – több szakágban indít bajnokságot. A Superbike mellett a Supersport a második legfontosabb. Több ismert motoros is szerepel itt, innen indult a 2006-os motoGP-világbajnok Nicky Hayden pályafutása is, öccsei, Roger és Tommy Hayden is itt versenyeztek még tavaly. A mezőnyben egy magyar származású motoros is van, Rocco Horvath. Az amerikai bajnokság 13 futamból áll és október 7-én zárul.