Golf: Bubba Watson nyerte az US Masterst

2012.04.09. 16:31

Az amerikai Bubba Watson nyerte meg az Augustában rendezett US Masterst, a golfozók idei első Major-tornáját, miután óriási csatában, rájátszásban legyőzte a dél-afrikai Louis Oosthuizent.

A 8 millió dollár összdíjazású viadalon a zárónap végén 278 ütéssel végzett Watson és Oousthuizen is. A rájátszásban aztán az amerikai a második lyukon döntötte el a bajnoki cím sorsát, miután ő négy, riválisa pedig öt ütésből gurította helyére a labdát.

A 33 éves játékos pályafutása első Major-győzelmét (a golfozók Grand Slame) aratta, mely egyben a negyedik sikere volt a PGA-sorozatban, s ezért 1,44 millió dollárt kapott.

A nagy esélyesek közül Tiger Woods és az északír Rory McIlroy is gyengén szerepelt, egyaránt 293 ütéssel a 40. helyen végeztek, míg az amerikai Phil Mickelson 280 ütéssel a harmadik lett.