Veretlenül fejezi be a legnagyobb, Loeb

2012.10.07. 15:53

75. rali-vb-futamgyőzelmét szerezte vasárnap, ezzel bebiztosította sorozatban 9. világbajnoki címét Sebastien Loeb a francia ralin. Minden idők legjobbját most sem tudták megszorítani, idén nyolcadszor nyert, és két fordulóval a vége előtt már nem lehet befogni.

A fordos Jari-Matti Latvala végzett mögötte, a harmadik citroenes csapattársa, Mikko Hirvonen lett.

Továbbra is Citroennel megy - ahogy végig vb-pályafutása alatt -, majd 2014-től valószínűleg a túraautó-vb-n indul majd a márkával.

Daniel Elena és Sebastien Loeb

A 38 éves francia minden idők legnagyobb autóversenyzője, sőt, más motorsportokban sem nyert senki soha egy világbajnoki kategóriában zsinórban kilencszer. Navigátora, Daniel Elena szintén kilencszeres bajnok, a kezdetektől fogva együtt indulnak.