Gyurta jó idővel nyert nemzetközi versenyt

2012.11.09. 19:41

Gyurta Dániel, a 200 méteres mellúszás londoni olimpiai bajnoka győzelemmel rajtolt a hagyományos bécsújhelyi nemzetközi rövidpályás viadal pénteki nyitónapján.

A nyári ötkarikás játékok után az edzést és a versenyzést nemrégen újrakezdő magyar százon mutatkozott be, és már a selejtezőben is a leggyorsabb volt, az esti döntőt pedig hatalmas fölénnyel nyerte, 58.24 másodperces, jónak mondható idővel. Fő számában szombaton indul, míg vasárnap az 50 méteres mellúszásban versenyez.
Pénteken Gyurta Dánielen kívül a további két magyar szereplő is szerencsét próbált az ausztriai versenyen: öccse, Gergely a 400 méteres vegyesúszás döntőjében diadalmaskodott 4:10.72 perccel, Kiss Nikoletta pedig a 200 méteres gyors fináléjában érdemelt ki bronzérmet 2:01.30 perces teljesítménnyel.