Pál
-1 °C
5 °C

Hatos Gábor olimpiai bronzérmes

2012.11.12. 21:26

A Nemzetközi Birkózó Szövetség Hatos Gábornak ítélte a londoni olimpia bronzérmét a szabadfogásúak 74 kilós kategóriájában.

Gulyás István szövetségi kapitány az MTI érdeklődésére megerősítette, hogy a FILA hivatalos levélben értesítette a magyar szövetséget és a sportolót a harmadik helyezésről.

"A levélben, melyet a nemzetközi szövetség elnöke írt alá, hivatalosan értesítettek arról, hogy megváltoztatták a sorrendet, és harmadik helyezett vagyok" - mondta Hatos, aki hozzátette, már csak formalitásnak tűnik, hogy mikor kapja meg az érmet, az oklevelet és a kitűzőt, és ez attól függ, hogy az üzbég Szoszlan Tyigijev milyen hamar szolgáltatja azokat vissza.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság múlt szerdán hivatalosan is bejelentette, hogy doppingvétség miatt diszkvalifikálta a londoni játékokról Tyigijevet, aki a harmadik helyért rendezett mérkőzésén Hatost győzte le. A NOB akkor egyúttal felszólította a FILA-t, hogy változtassa meg a súlycsoport végeredményét.

Szeptemberben derült ki, hogy az üzbég Londonban adott mintájában doppingszer nyomaira bukkantak az ellenőrök, és ő nem kérte a B próba elvégzését. Tyigijev a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál fellebbezhet az ítélet ellen.

A 28 éves Hatos a magyar olimpiai csapat 18. londoni érmét szerezte, egyben a harmadik birkózó, aki dobogós helyen zárta a játékokat. Londonban a kötöttfogású Lőrincz Tamás (66 kg) második, Módos Péter (55 kg) harmadik lett. A brit fővárosban eredetileg nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet gyűjtöttek a magyar versenyzők, Hatosé a hatodik bronz.

A londoni nyári olimpia magyar érmesei és pontszerzői

ARANY: 
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
Gyurta Dániel, úszás (200 m mell)
Berki Krisztián, torna (lólengés)
Pars Krisztián, atlétika (kalapácsvetés)
Dombi Rudolf, Kökény Roland, kajak-kenu (K-2, 1000 m)
Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, kajak-kenu (K-4, 500 m)
Kozák Danuta, kajak-kenu (K-1, 500 m)
Risztov Éva, hosszútávúszás (10 km)

EZÜST: 
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)
Lőrincz Tamás, birkózás (kötöttfogás, 66 kg)
Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel, kajak-kenu (K-4, 1000 m)
Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa, kajak-kenu (K-2, 500 m)

BRONZ: 
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
Cseh László, úszás (200 m vegyes)
Módos Péter, birkózás (kötöttfogás, 55 kg)
Douchev-Janics Natasa, kajak-kenu (K-1, 200 m)
Marosi Ádám (öttusa)
Hatos Gábor, birkózás (szabadfogás, 74 kg)

4. hely: 
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)
női vízilabda-válogatott
férfi kézilabda-válogatott

5. hely: 
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
Joó Abigél, cselgáncs (78 kg)
Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Kozma Dominik, úszás (4x100 méteres vegyesváltó)
Harcsa Zoltán, ökölvívás (75 kg)
Hatos Gábor, birkózás (szabadfogás, 74 kg)
férfi vízilabda-válogatott

6. hely: 
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
Csonka Zsófia, sportlövészet (női sportpisztoly, 30+30 lövés)
Bognár Richárd, sportlövészet (férfi dupla trap)
Kapás Boglárka, úszás (800 m gyors)
Sidi Péter, sportlövészet (kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett)
Vajda Attila, kajak-kenu (C-1 1000 m)
Dudás Miklós, kajak-kenu (K-1, 200 m)