Hosszú és Jakabos is döntős Isztambulban

2012.12.12. 11:51 Módosítva: 2015.05.12. 02:00

Cseh László a hatodik legjobb idővel jutott a 100 méteres pillangó elődöntőjébe az isztambuli rövidpályás úszó-vb-n. A magyar úszó 50,86-os idővel ért célba, és ezzel 43 századott faragott a zországos csúcsból. A leggyorsabban Ryan Lochte teljesítette a távot 50,16-os idővel. Pulai Bence a 19. helyen végzett 51,61-gyel, így kiesett.

A délelőtti program utolsó előtti magyar érdekeltségű versenyén Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsa is döntőbe jutott 400 méter vegyesen. Hosszú a második (4:29,22), Jakabos a negyedik (4:30,88) legjobb idővel. A szám előfutamait a brit Hannah Miley nyerte, aki 4:28,91-gyel lett a leggyorsabb.

Az első nap délelőttjének utolsó versenyszámában egy újabb döntős helyet sikerült kiharcolni. A női 4x200-as gyorsváltónk – Dara Eszter, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka összetételben – a nyolcadik legjobb idővel, 7:53,13-mal került a fináléba.

Férfi 100 méter mellen Gyurta Dániel végül nem indult. Női 100 méter háton Verrasztó Evelyn csak a 24. helyen végzett 56,69-ed idejével így ő nem folytathatja a ebben a számban