Huszonkilenc tripla, rekordokat döntött a Dream Team

2012.08.03. 09:17
Alaposan elintézte az amerikai férfi kosárválogatott afrikai ellenfelét, 158 pontig meg sem álltak.

Kiütéssel nyerte a Dream Team, az amerikai férfi kosárlabda-válogatott harmadik csoportmeccsét. Kobe Bryanték 156-73-ra nyertek Nigériával szemben. Az afrikai válogatott 13-0 után dobta az első kosarát, 25 perc után már megvolt a századik amerikai pont. A legbeszédesebb adat, 46 triplakísérletből 29 gyűrűt talált.

A legtöbb pont Carmelo Anthony nevéhez fűződik, aki 37-ig jutott, 12 kísérletéből 10-szer pontosan dobta a hármast. Ezzel az Egyesült Államok olimpiai rekordot döntött. Ennyi pontot még sosem szerzett senki. Az eddigi csúcstartó Brazília volt Egyiptomnak 1988-ban dobott 138 ponttal. Ráadásul a Dream Team az első csapat, amely már a félidőben eljutott 78 pontig.

A meccsen szerzet 59 mezőnygól és a 71 százalékos mezőnyből leadott dobóhatékonyság pedig amerikai csúcs. "Akárhányszor kosárra dobtam, bement" - mondta Anthony

Az amerikai válogatott eddig mindhárom csoportmeccsét könnyedén nyerte. A franciákat 98-71-re, Tunéziát 110-63-ra győzte le, ezzel simán vezeti az A csoportot. A férfi kosárlabda-tornán a hatfős csoportok első négy helyezettje jut majd a negyeddöntőbe.