Izlanddal nem lehetünk egy csoportban

2012.04.08. 21:56
Az olimpiai kiemelés igazságtalansága: a világbajnoki második, Európa-bajnok dánokat valamennyi európai csapat megelőzte. Ha az Eb-t a szerbek nyerik, akkor a dánok ugyan selejtezőt játszanak, de várhatóan továbbjutnak, és az első kalapból várják az olimpiát.

Megvan a férfi kézisek olimpiai mezőnye, Szerbia csatlakozott utolsóként, miután nyolc góllal legyőzte Algériát (26-18), míg a kiöregedő lengyelek súlyos vereséget szenvedtek Spanyolországtól (33-22).

Mivel Magyarország második lett Svédország mögött, a harmadik kalapba sorolták be, és a május 30-i sorsoláson derül ki, melyik csoportba kerül. Egy biztos, hogy Izlanddal nem húzhatják össze.

A legutóbbi olimpia ezüstérmesétől kikaptunk a világbajnokságon és az Európa-bajnokságon is, kellemetlen stílusú csapat, egyszer sem volt esélyünk szoros meccsre.

Borsos Attila úgy véli, a nehezebb csoportból továbbjutva biztosan könnyebb ellenfél jön, ezért inkább kerüljünk oda.

Mocsai Lajos a Veszprémmel a három legutóbbi sorsolásnál nem volt szerencsés, mindig a legnehezebbet kapta, a válogatottal is belenyúlt a vb-selejtezőben. Most talán majd fordulhat a kocka.

„Ez még messze van. A Veszprémmel a halálcsoportot is hoztuk. A sorsolás nem kívánságműsor, meglátjuk, mire kell felkészülni, és azokra is fogunk olyan becsülettel, elhivatottsággal és tisztelettel, ahogy eddig."

A legutóbbi két olimpián volt egy brutális csoport, és egy könnyebb. 2004-ben a magyarokat a könnyebbe sorolták be, a házigazda görögök mellett Brazíliát és Egyiptomot verte Skaliczki László csapata. A kieséses szakaszban a könnyebb csoport éllovasa, Franciaország rögtön elvérzett, mert a negyedik helyen továbbjutó oroszok kiverték.

2008-ban a kemény csoport első helyezettje, Dél-Korea zuhant ki - a negyedik spanyolok verték -, a valamelyest könnyebb csoportból a keresztbejátszásnál hárman is továbbmentek.

Könnyen megállapítható, hogy a legrosszabb beosztás a következő: francia, horvát, szerb, dán, koreai, míg a legkönnyebb csoport: spanyol, svéd, brit, argentin, tunéziai. Ha a sportágat még csak tanuló briteket kapjuk, valamint az ötödik kalapból elkerüljük az Európa-bajnok dánokat, rosszul már nem járhatunk.

A kiírás újdonsága, hogy a negyeddöntő vesztes csapatai nem játszanak az ötödik helyért.

A kiemelés:

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) legfrissebb beosztása a következő:

Első kalap: Franciaország, Spanyolország

Második kalap: Horvátország, Svédország

Harmadik kalap: Izland, Magyarország

Negyedik kalap: Szerbia, Nagy Britannia

Ötödik kalap: Dánia, Argentína

Hatodik kalap: Dél-Korea, Tunézia
AZ IHF az Európa-bajnoki aranyat pontosan olyan értékűnek tekinti, hogy a Pán-amerikai első helyet.