Nem nagy baj, hogy kaptunk két pofont

2012.08.08. 12:59

A háromszoros olimpiai bajnok férfi vízilabda-válogatott kapitánya, Kemény Dénes a negyeddöntő előtt értékelte az eddigi olimpiai szereplést. A kiesés szakaszban a világbajnok Olaszország vár a mieinkre. Amikor Sydneyben kétszer is kikapott a csoporrtkörben a csapat, akkor szintén az olaszok jöttek, majd a szerbek, amire most is megvan az esély.

„Több szempontból is hasznos volt a hétfői győzelem, egyrészt adott egyfajta nyugalmat, jó hátteret, a másik pedig, hogy az egyéni teljesítmények szempontjából is szükség van visszaigazolásra. Egy ilyen hosszú tornán természetesen hullámzik a teljesítmény, ha csak a csoportkört nézzük, az öt meccs alatt mindenkinek volt ilyen és olyan periódusa” - mondta a kapitány a válogatott hivatalos honlapján.

Az Egyesült Államok legyőzése után megemlítette: nem gondolta volna, hogy háromszoros olimpiai bajnokainak is kell a lelküket ápolni.

„Utólag nem olyan nagy baj, hogy kaptuk ezt a két fülest, akár játékban, akár eredményben, mert hiszen mindenképpen pofon volt az első két meccs, így volt mit rendbe rakni, rákerültünk az olimpiai hullámhosszra. Nem gondolom, hogy azóta a csapat megtanult vízilabdázni. Tudott az első meccs előtt is. Bizonyos dolgokra talán nem voltunk ráhangolódva. Nem azzal volt gond, hogy ne tudnánk, hogy kell védekezni, vagy hogy kell támadni, de valami hiányzott. Talán a felkészülési mérkőzések monoton ritmusa okozta, hiszen itt az olimpián foggal-körömmel, karddal, tőrrel kell küzdeni. Az ellenfelek is ezt teszik, mi pedig talán még csak a felkészülési meccsek spirituszával játszottunk.”

Nem reális szerinte, hogy isteníteni kell a csapatot a három legutóbbi mérkőzés után, de szerinte az sem, hogy két vereség le kellene írni. Természetesen ezúttal is kibeszélgették a meccseket, ahogy mindig teszik.

„Klasszisjátékosok harca jellemzi a mérkőzéseket. Minden meccsen mindkét oldalon vannak klasszisok és az ő párbajuk dönti el a kimenetelt. Legyenek ezek kapusok vagy mezőnyjátékosok, legyen az egyik csapatban három-négy, a másikban kettő vagy akár öt. Még csak nem is a klasszisok száma dönt, hanem a pillanatnyi akaratuk. Ki az, aki a játéktudását aznap produkálni tudja. Ezzel függ össze az is, mióta a játékosaink a saját tudásukat hozzák, azóta nyerünk.”

Úgy gondolja, ha a bíráskodással foglalkozna, vakvágányon lenne. „Mivel sajnos nagyon szubjektív is lehet, az a dolgunk, hogy másodpercről másodpercre reagáljunk. És nem az arcunkkal a bíró felé, hanem a következő akciónál.”

Olaszországgal szerdán 19.40-kor játszik a csapat.