Nem hittem, hogy ilyen gyengén úszunk

2012.07.28. 11:45 Módosítva: 2012.07.28. 17:30
Az olimpia úszóversenyeinek első számában, 400 vegyesen óriási meglepetésre Cseh László nem jutott be az esti nyolcas döntőbe.

A májusban Európa-bajnoki rekorderré váló Cseh Lászlót Phelpsszel sorsolták össze a negyedik futamban, előttük a japán Hagino hatalmas idővel nyert, egy század híján 4:10-en belülre került.

04
Fotó: Huszti István / Index

Phelps pillangón lehagyta Csehet, egy testhosszal vezetett, világrekordon is belül volt három századdal. Az Európa-bajnok magyar viszont háton feljött rá, mellen pedig megelőzte. Gyorson végül a tizennégyszeres olimpiai bajnok amerikai hét századdal megelőzte. (4:13.33) Ez a hét század kulcsfontosságú lett, mert ezzel Phelps bejutott a döntőbe, míg Cseh nem.

Az ötödik futamban nagyon szoros eredmények születtek, és a második Lochte mellett öten is bejöttek Cseh elé. Le Clos nyerte a futamot, az olasz Luca Marin (4:13.03) és a másik japán, Horihata (4:13.09) is döntős lett.

2012-07-28T095203Z 253841860 LM2E87S0REG2S RTRMADP 3 OLY-SWIM-SW
Fotó: Michael Dalder / Reuters

„Maradt még bennem. Azt hittem, jobb időt úszom, mert egymás mellett haladtunk, nem gondoltam volna, hogy ilyen gyenge lesz” - lihegte. „Van még itt dolgom, folytatjuk tovább, még ha nagy csalódás is volt ez a nap." (A szám másik magyarja, Verrasztó Dávid árnyéka volt önmagának, 22. lett.)

"Sajnos ma semmi nem jött össze. Van ilyen, de hát olimpián még sosem úsztam. Remélem, 200-on jobban megy majd" - összegzett Verrasztó az MTI-nek.

2012-07-28T094419Z 1033158225 LM2E87S0R1K28 RTRMADP 3 OLY-SWIM-S
Fotó: David Gray / Reuters

Egy pillanatra az elgyötört Phelps is megdermedt látva az utolsó futam kiegyensúlyozott eredményét, de csak egy arcrándulással vette tudomásul, hogy a nagy hajrája, és Cseh legyőzése ennyire volt elég. A nyolcas pályán talán még életében sem kezdett döntőt.

A 400 gyorson induló Kis Gergő viszont kitett magáért, az olimpiai címvédő dél-koreai előtt megnyerte futamát, összességében pedig negyedikként jutott az esti fináléba.

Hosszú Katinka 400 vegyesen elcsípte a harmadik helyet. Az amerikai Beisel és a 16 éves kínai Je Siven előzte meg.