Tsonga 25:23-ra nyerte az olimpiai rekordmeccset

2012.07.31. 20:41
000 DV1239619
Fotó: Martin Bernetti

Minden idők leghosszabb olimpiai teniszmeccsét játszotta Jo-Wilfried Tsonga, aki 6:3, 3:6, 25:23-as döntő szettben győzte le a fiatal kanadai tehetség Milos Raonicot a wimbledoni füvön.

A 3 óra 57 perces mérkőzésen lényegében egy ötszettes Grand Slam-meccset játszottak le, köszönhetően az olimpia sajátos szabályainak. Ugyan egészen a döntőig csak két nyert játszmára mennek a találkozók, de a döntő szettben az Australian Openhez, a Roland Garroshoz és Wimbledonhoz hasonlóan nincsen tie break, addig folytatják a játékot, amíg egyikük két gémmel nyerni tud. Ugyan Raonic több nyerőt ütött, de többet is hibázott.

A döntő szettben mindketten hozták a szervájukat egészen a végjátékig, amikor Raonic bírta kevésbé fejben. Tsonga a végén egy levegőben befejezett lecsapás után kitörő örömmel ünnepelte szokásos ugrándozásával győzelmét.

A korábbi olimpiai rekordot még 2004-ből tartotta a chilei Fernando Gonzalez és az amerikai Taylor Dent, akik 3 óra 25 perc alatt tudták le 6:4, 2:6, 16:14-re a bronzmérkőzést Athénban.