Paralimpia: kiestek az úszók és a sportlövők

2012.09.03. 15:44

Nem jutottak döntőbe a londoni paralimpia hétfői versenynapján a magyar úszók és sportlövők. Az uszodában Illés Fanni (SM6-os kategória) 200 vegyesen futamában 7., összesítésben 14. lett, Csúri Ferenc (S8) 50 gyorson futamában a 6., összesítésben a 13. helyen zárt.

A sportlövőknél Gurisatti Gyula és Dávid Krisztina a 30+30 lövéses sportpisztoly számban próbált szerencsét, melyben a férfiak és a nők együtt versenyeztek. Gurisatti a lassú szakasz után 280 körrel a 11. volt, ám a 265 körös gyors résszel végül visszacsúszott a 18. helyre. Dávid a 30 lassú után 274 körrel a 19. helyen állt, a gyors szakaszban viszont egy (későn jelzett) pisztolyhiba miatt egy lövést nem tudott leadni, 268 kört lőtt, ezzel összesítésben a 20. helyen végzett.

A szerdai nyitóünnepségen a magyar küldöttséget vezető atléta ikerpár, Biacsi Ilona és Bernadett eredetileg hétfőre kiírt 1500 méteres előfutamát a visszalépések miatt törölték, így a testvérpár csak a szerda esti, hatfős döntőben lesz érdekelt.