Két magyar arany a korosztályos karate Eb-n

2013.02.11. 16:34

Öt magyar érem, közte két arany született az utánpótláskorú karatésok törökországi Európa-bajnokságán. A Konyában rendezett versenyen a kadettek (14-15 évesek), a juniorok (16-17) és az U21-es korosztály legjobbjai mérték össze tudásukat formagyakorlatban és küzdelemben, utóbbiban állhattak a magyarok ötször is a dobogóra.

A junior lányoknál az 53 kg-os Nógrádi Nicol, a kadetteknél az 54 kg-os Bousseba Aicha Európa-bajnok lett, harmadik helyen végzett az U21-esek között Csák Klaudia (60 kg), a juniorok mezőnyében Győriványi Renáta (59 kg), a kadetteknél pedig Ardai Bálint (57kg).

Jobb eredmény még soha nem született világversenyen a magyar karate 40 éves történetében. Az öt éremmel Magyarország a nemzetek versenyében - Törökország, Anglia és Spanyolország mögött - a negyedik lett.

Májusban Budapesten felnőtt Európa-bajnokságot rendeznek.