A Vasas nyerte a női röplabda-kupát

2013.03.03. 20:42 Módosítva: 2013.03.03. 20:44

A női röplabda négyes döntőjében a Gödöllőt simán verte a Vasas (0-3).

A Szent István Egyetem tornacsarnokában a döntőn röplabdapályákon ritkán tapasztalható hangulat fogadta a két csapatot. Az már a találkozó elején látszott, hogy a nyitásokra nagy hangsúlyt fektet mindkét együttes, ami több hibát eredményezett mindkét oldalon.

Az első technikai szünetnél egypontos hazai előny volt, az egyik oldalon Miklai, a másikon Csengeri és Széles gyártotta a pontokat. A második kis szünetnél a nyitásokkal gyakran megtalált Németh pontjaival azonban már újra a TEVA-nál volt az előny. 20-21-nél Ludvig Zsolt időt kért, majd kettős cserével változtatott csapata szerkezetén.

Nem sokkal később Jókay Zoltán magához rendelte tanítványait. Tálas Zsuzsa blokkja után jutott játszmalabdához a Vasas, amikor ismét hazai időkérés következett, de egy szabálytalan érintés után a címvédőé lett a játszmagyőzelem.

A második szett elején a hazaiak mestere 4-2-nél lehívta a pályáról csapatát, mind nyitásfogadásban, mind támadásban akadtak gondjai a Gödöllőnek. A szombati sima győzelem után a pihentebb Vasas nagyon jól játszott ekkor, már öt ponttal is elhúztak.

Kriegel Évát pihentette a házigazda, de nem sikerült megtörni a Vasas lendületét. A második technikai időnél már hat pont volt az előnyük. Tálas továbbra is remek labdákkal szolgálta az ütőket és mezőnyben is jól teljesített a Vasas, a szett hajrájában is őrizték előnyüket. Széles Petra két remek nyitása után még felcsillant a játszmagyőzelem reménye a Gödöllő előtt, de végül Miklai ütése után már 2-0-ra vezetett az óbudai együttes.

Az előző játszmában pihentetett kulcsjátékosait visszahozta Ludvig Zsolt, ami meg is hozta a várt eredményt, a vendéglátók vezettek az első játékmegszakításnál. Lendületesebben játszott a Gödöllő, de nem hagyta magát a címvédő, és a második technikai időnél már a Vasas vezetett. A következő két pontot is ők szerezték, így menetrendszerű volt a hazai időkérés, majd 16-21-nél újabb pihenő következett.

A Vasas teljesen megérdemelten nyerte meg a szettet, ezzel a találkozót is.

Jókay Zoltán (Vasas Óbuda, vezetőedző): „Úgy gondolom, nagyon nagy eredmény ez egy ilyen fiatal és formálódó csapattól. Csak gratulálni tudok a játékosaimnak a tegnapi és a mai játékhoz."

Ludvig Zsolt (TEVA-Gödöllői RC, vezetőedző): „Az a csapat, amelyik ennyit hibázik ki nem kényszerített szituációkból, és csak görcsösen tud játszani, az nem érdemel győzelmet. Nagyon csalódott vagyok."

TEVA GÖDÖLLŐI RC - VASAS ÓBUDA 0-3 (-22,-22,-19 )

Gödöllő, Szent István Egyetem sportcsarnoka, 900 néző, vezette Mezőffy Zsolt, Hóbor Béla

Az eredmény alakulása:

1.      szett: 1-1,3-3, 6-4, 8-7,  11-12, 14-14, 14-16, 18-17,20-20,22-22,  (32 perc)

2.      szett:  2-4,3-8, 6-10, 8-11,10-16, 14-18, 15-20, 18-21, 21-24,

(27 perc)

3.      szett: 3-1,  6-3, 8-7, 12-9, 15-16, 15-18, 16-21, 18-22, 19-25  (28 perc)