Tekla
20 °C

Bogár János negyedszer nyerte a 100 km-es ultramaratoni ob-t

2013.04.07. 14:51

A 670 méteres szintemelkedés és az áprilisban szokatlan hideg mellett az erős szél is próbára tette a 8. Simon László 100 és 50 kilométeres ultramaratoni országos bajnokság indulóit Kisbéren.

Bogár János, az EMU sportegyesület klasszisa negyedszer hódította el a 100 km-es magyar bajnoki címet. Lajkó Csaba, miután márciusban kiváló eredménnyel nyerte a székesfehérvári 6 órás versenyt, a második helyen ért célba, ismét bizonyítva ezzel kirobbanó formáját. A dobogó harmadik fokára Pula Tamás állhatott fel.

Fotó: Erdész Gyula

Druskó Zsófia a 100 km-es mezőny egyetlen nő indulójaként stabil versenyzést és egyenletes futást bemutatva az abszolút hetedik helyen zárt.

Férfi 100 km-es eredmények:
1. Bogár János (Encs – EMU)       08:04:01
2. Lajkó Csaba (EMU – IronTeam)   08:10:57
3. Pula Tamás (EMU)                      08:50:40

Női 100 km-es eredmények:
1. Druskó Zsófia (Kanizsai Futóklub)    9:53:59

Az 50 km-es táv az ifjú titánok harcát hozta; többük először indult maratoninál hosszabb távon. A férfiak versenyében Spitzmüller Zsolt magabiztosan nyert Havasi György és dr. Bognár Csaba előtt, míg a nők Pléli Klára, dr. Dorogi Márta és Mészáros Petra sorrendben osztoztak a dobogós helyeken.