Vivicittá: Kovács és Erdélyi nyert a klasszikus távon

2013.04.21. 19:44

Rekordrészvétellel zajlott le vasárnap a 28. Telekom Vivicittá városvédő futás: a szervezők tájékoztatása szerint 15 650 sportember nevezett. A félmaratonon csaknem 3800-an, a klasszikus 10 kilométeres távon 2950-en, 7 kilométeren pedig 2150-en indultak.

A 21 kilométeres távot a férfiaknál a volt válogatott Berecz Lajos teljesítette a leggyorsabban, végig vezetve szakította át elsőként a célszalagot, míg a nőknél Prokoppné Teveli Petra győzött.

Tíz kilométeren a férfiak mezőnyében komoly verseny alakult ki Kovács Ádám és Csere Gáspár között. A 27 éves Kovács végül két másodperccel előzte meg öt évvel fiatalabb ellenfelét. A női versenyben a londoni olimpián maratonin indult Erdélyi Zsófia percekkel verte a mezőnyt. A távot Boston 2013 feliratú trikóban teljesítette Simonyi Balázs is, aki egy hete futott a véres merénylettel zárult bostoni maratonin.

A tavasz legnagyobb magyarországi szabadidősport-eseményén a hagyományoknak megfelelően mindenki találhatott magának megfelelő távot: a félmaraton és a 10 kilométer (Vivicittá) mellett 800 méteres családi futásban, 3,2 (Minicittá) és 7 (Midicittá) kilométeren, továbbá 3,2 kilométeres gyaloglásban is lehetett indulni.

A mezőny legidősebb indulója Melihár György volt, aki májusban tölti be a 81. életévét. Ő az eddigi valamennyi Vivicittán részt vett.

A Telekom Vivicittá városvédő futás idei két vidéki helyszíne Pécs (április 27.) és Szolnok (április 28.) lesz.