Michelisz az élről indul Szuzukában

2013.09.21. 10:53

A WTCC, a túraautó-világbajnokság szuzukai futamának időmérőjét Michelisz Norbert nyerte, ő indulhat az élről a Japán Nagydíjon.

Az edzés első felében a Chevroletek voltak a leggyorsabbak, Michelisz ekkor a 4. helyen állt. A Q2-ben azonban egy ezredre megközelítette a pályacsúcsot, ennek a többiek a nyomába sem tudtak érni, ezzel meg is lett pályafutása - Szlovákia után - második a pole-ja. Mögötte négy Chevrolet végzett. Az edzéselsőségért öt pontot kapott, ezzel a vb-összetettben feljött a hetedik helyre.

A vasárnapi első futamban az élről, a másodikban a fordított rajtállás miatt a 10. helyről indul.

„Köszönettel tartozom a Hondának és a csapatomnak, a Zengő Motorsportnak. Tökéletes, briliáns autót kaptam. A pole-t érő köröm közel volt a tökéleteshez, nem is mentem újabbat utána. A kvalifikáció első köre nem sikerült a legjobban, de utána finomhangolást végeztünk. Ez olyan, mint egy álom.”

A vasárnapi két futam magyar idő szerint 7.15-kor kezdődik, az Eurosport és a Duna is közvetíti.