Gyutai pontot szerzett a Supersport 600-ban

2013.10.06. 14:18

A Supersport 600-as kategóriában érdekelt Gyutai Adrián a 15., pontszerző helyen ért célba a spanyolországi Albacetében megrendezett gyorsaságimotoros Európa-bajnokságon.

A 22 éves paksi versenyző a szombati időmérőn a 16. rajtkockát szerezte meg, és azzal a céllal vágott neki az Eb-futamnak, hogy pontot szerez, ugyanakkor a verseny után azt mondta, nehéz lett volna előrébb végeznie.

"Amikor megláttam, hogy az ellenfelek milyen technikai háttérrel érkeztek ide, úgy éreztem magam, mint az első osztályos kisiskolás, amikor bemegy a végzősök közé" - nyilatkozta Gyutai. Hozzátette, elégedett az eredménnyel, mert az alapvető célt, a pontszerzést sikerült elérnie.
A fiatal motoros egyedüliként képviselte Magyarországot a 40 fős mezőnyt felvonultató Eb-n.