70 méteres aranygól lett a beadásból

2013.12.11. 10:41

Az amerikai egyetemi futballbajnokságban a Loras és a Rutgers-Camden játszott elődöntőt. A rendes játékidőben nem bírtak egymással, 2-2 után a hosszabbítás jött. Hat és fél perc pörgött le belőle, amikor a Rutgers-Camden a saját térfelén szabadrúgáshoz jutott. Ami következett, olyat még a legtapasztaltabb meccsnézők se nagyon láttak.

Szinte az egész csapat felfutott a Loras kapuja elé, hogy a felívelésből támadhassák a kaput.

Ez az igazi szabadrúgásgól

Keegan Balle szabadja azonban a vártnál is jobban sikerült, magasan szállt lövése, élesen csapódott le, pont a kapuját elhagyó Loras-kapus mögött, és ezzel nemcsak a vezetést szerezte meg csapatának, hanem a győzelmet is. Ebben a ligában ugyanis a korábban még a FIFA által is alkalmazott aranygól-szabályt használják.