Hosszú Katinka 8 aranyat nyert Luxembourgban

2014.02.09. 19:36

Hosszú Katinka a pénteki két és a szombati három után vasárnap újabb három aranyérmet nyert Luxembourgban, a hagyományos nemzetközi úszóversenyen, ahol a zárónapon egy számban Cseh László is győzött.

A Vasas vb- és Eb-győztes úszónője vasárnap mind a hat női szám döntőjében indulhatott, az első hármat meg is nyerte: 50 háton 29.05 másodperccel, 400 gyorson 4:08.61 perccel, 100 pillangón pedig 59.41 másodperccel végzett az élen, mindhárom számban versenycsúcsot elérve.

Második lett 200 háton (2:13.04 p), negyedik 100 gyorson (56.43 mp), leggyengébb úszásnemében, a mellúszásban a selejtezőből egyéni rekorddal (1:11.59) ötödikként lépett tovább az esti tízes döntőbe, ahol végül tizedik lett (1:13.63).

Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László - aki a nyitónapon második lett 400  vegyesen, szombaton első 200 vegyesen - vasárnap 100 pillangón versenycsúcsot felállítva nyert (52.58). Földházi Dávidnak is jutott érem: ő a 200 m hát döntőjében ért célba harmadikként (2:03.16).