Orsolya
7 °C
15 °C

Néha úgy érzed, mintha két valóság létezne?

Több infó

Támogasd a független újságírást, támogasd az Indexet!

Nincs másik olyan, nagy elérésű online közéleti médiatermék, mint az Index, amely független, kiegyensúlyozott hírszolgáltatásra és a valóság minél sokoldalúbb bemutatására törekszik. Ha azt szeretnéd, hogy még sokáig veled legyünk, akkor támogass minket!

Milyen rendszerességgel szeretnél támogatni minket?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Mekkora összeget tudsz erre szánni?

Cselgáncs ob: az Atomerőmű hat aranyat nyert

2014.03.16. 20:01

Ahogyan tavaly, idén sem sikerült megszereznie tizedik országos bajnoki aranyérmét Baczkó Bernadettnek, a KSI versenyzője harmadik lett vasárnap a Kecskeméten rendezett cselgáncs ob-n, írja az MTI. A világbajnoki bronzérmes dzsúdós a 63 kilogrammosok elődöntőjében kikapott az ifjúsági világbajnok Gercsák Szabinától, akit a fináléban a címvédő és szintén vb-harmadik Karakas Hedvig vert meg.

A 78 kilósoknál a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél magabiztosan szerezte meg hatodik országos bajnoki címét, míg 70 kilogrammban Szabó Franciska sorozatban negyedik ob-ján maradt veretlen.

A férfiaknál az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós távollétében a tavalyi döntőben általa legyőzött Kiss Norbert nyert 73 kilogrammban, a 81 kilósoknál pedig Csoknyai László 2011 és 2012 után harmadszor állhatott a dobogó tetejére.

Az áprilisi, montpellier-i Európa-bajnokságra készülő válogatott tagjai közül öten nem voltak ott az ob-n: Ungvári Miklós és Attila, továbbá Csernoviczki Éva Nymburkban edzőtáborozik, Fogasy Gergő és Krizsán Szabolcs pedig sérülés, illetve betegség miatt hiányzott.

A férfiak 62. és a nők 31. ob-ján 145-en léptek tatamira a Messzi István Sportcsarnokban, ahol az Atomerőmű SE hat aranyéremmel zárt.

    férfiak:
    60 kg:
1. Majer Tibor (Ceglédi VSE-Közgép)
2. Csizovszky Ferenc (KSI)
3. Bartha Ákos (Miskolc) és Szabó Csaba (Kecskeméti JC)
    66 kg:
1. Takács Márton (KSI)
2. Hencz Norbert (Honvéd-Kipex)
3. Burján László (Budaörs) és Gorjanácz Zsolt (UTE)
    73 kg:
1. Kiss Norbert (ASE)
2. Hagyó Gábor (Honvéd-Kipex)
3. Osnyánszky Dániel (ASE) és Pál Gyula (Honvéd-Kipex)
    81 kg:
1. Csoknyai László (ASE)
2. Köller Milán (Bajai JC)
3. Kárpáti Gábor (ASE) és Stadler András (Honvéd-Kipex)
    90 kg:
1. Tóth Krisztián (KSI)
2. Veér Gábor (Honvéd-Kipex)
3. Rábai László (Leányvár) és Kersics Dávid (PVSK)
    100 kg:
1. Cirjenics Miklós (ASE)
2. Ömböli Renátó (ASE)
3. Horváth Tamás (TFSE)
    +100 kg:
1. Bor Barna (ASE)
2. Demeter Bendegúz (Kaposvár)
3. Gombár Szabolcs (Honvéd-Kipex) és Péntek Zoltán (Leányvár)
    nők:
    48 kg:
1. Pupp Réka (ASE)
2. Vasárus Mária (Győr)
3. Horn Renáta (IJ Tatabánya) és Radics Tamara (Kaposvár)
    52 kg:
1. Polgár Luca (ASE)
2. Balogh Daniella (Mohács)
3. Tóth Patrícia (IJ Tatabánya)
    57 kg:
1. Maros Barbara (Honvéd-Kipex)
2. Köteles Vivien (MVSC)
3. Keliger Bernadett (Ceglédi VSE-Közgép) és Szabó Katinka (Leányvár)
    63 kg:
1. Karakas Hedvig (Honvéd-Kipex)
2. Gercsák Szabina (Hell Miskolc)
3. Mihovics Szabina (Nagykanizsa) és Baczkó Bernadett (KSI)
    70 kg:
1. Szabó Franciska (Leányvár)
2. Hegedűs Dóra (Wadokai JC)
3. Siroki Ibolya (Gyomaendrőd) és Salánki Evelin (IJ Tatabánya)
    78 kg:
1. Joó Abigél (KSI)
2. Czanka Bernadett (Havasi JC)
3. Kalydy Patrícia (Szentes) és Diviki Barbara (Leányvár)
    +78 kg:
1. Kárpáti Emese (Kaposvár)
2. Szigetvári Mercédesz (Bajai JC)
3. Bodó Bernadett (PKSE) és Fábián Mihályné (Bakony Judo)