Eszter, Eliza
16 °C
29 °C

Cselgáncs ob: az Atomerőmű hat aranyat nyert

2014.03.16. 20:01

Ahogyan tavaly, idén sem sikerült megszereznie tizedik országos bajnoki aranyérmét Baczkó Bernadettnek, a KSI versenyzője harmadik lett vasárnap a Kecskeméten rendezett cselgáncs ob-n, írja az MTI. A világbajnoki bronzérmes dzsúdós a 63 kilogrammosok elődöntőjében kikapott az ifjúsági világbajnok Gercsák Szabinától, akit a fináléban a címvédő és szintén vb-harmadik Karakas Hedvig vert meg.

A 78 kilósoknál a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél magabiztosan szerezte meg hatodik országos bajnoki címét, míg 70 kilogrammban Szabó Franciska sorozatban negyedik ob-ján maradt veretlen.

A férfiaknál az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklós távollétében a tavalyi döntőben általa legyőzött Kiss Norbert nyert 73 kilogrammban, a 81 kilósoknál pedig Csoknyai László 2011 és 2012 után harmadszor állhatott a dobogó tetejére.

Az áprilisi, montpellier-i Európa-bajnokságra készülő válogatott tagjai közül öten nem voltak ott az ob-n: Ungvári Miklós és Attila, továbbá Csernoviczki Éva Nymburkban edzőtáborozik, Fogasy Gergő és Krizsán Szabolcs pedig sérülés, illetve betegség miatt hiányzott.

A férfiak 62. és a nők 31. ob-ján 145-en léptek tatamira a Messzi István Sportcsarnokban, ahol az Atomerőmű SE hat aranyéremmel zárt.

    férfiak:
    60 kg:
1. Majer Tibor (Ceglédi VSE-Közgép)
2. Csizovszky Ferenc (KSI)
3. Bartha Ákos (Miskolc) és Szabó Csaba (Kecskeméti JC)
    66 kg:
1. Takács Márton (KSI)
2. Hencz Norbert (Honvéd-Kipex)
3. Burján László (Budaörs) és Gorjanácz Zsolt (UTE)
    73 kg:
1. Kiss Norbert (ASE)
2. Hagyó Gábor (Honvéd-Kipex)
3. Osnyánszky Dániel (ASE) és Pál Gyula (Honvéd-Kipex)
    81 kg:
1. Csoknyai László (ASE)
2. Köller Milán (Bajai JC)
3. Kárpáti Gábor (ASE) és Stadler András (Honvéd-Kipex)
    90 kg:
1. Tóth Krisztián (KSI)
2. Veér Gábor (Honvéd-Kipex)
3. Rábai László (Leányvár) és Kersics Dávid (PVSK)
    100 kg:
1. Cirjenics Miklós (ASE)
2. Ömböli Renátó (ASE)
3. Horváth Tamás (TFSE)
    +100 kg:
1. Bor Barna (ASE)
2. Demeter Bendegúz (Kaposvár)
3. Gombár Szabolcs (Honvéd-Kipex) és Péntek Zoltán (Leányvár)
    nők:
    48 kg:
1. Pupp Réka (ASE)
2. Vasárus Mária (Győr)
3. Horn Renáta (IJ Tatabánya) és Radics Tamara (Kaposvár)
    52 kg:
1. Polgár Luca (ASE)
2. Balogh Daniella (Mohács)
3. Tóth Patrícia (IJ Tatabánya)
    57 kg:
1. Maros Barbara (Honvéd-Kipex)
2. Köteles Vivien (MVSC)
3. Keliger Bernadett (Ceglédi VSE-Közgép) és Szabó Katinka (Leányvár)
    63 kg:
1. Karakas Hedvig (Honvéd-Kipex)
2. Gercsák Szabina (Hell Miskolc)
3. Mihovics Szabina (Nagykanizsa) és Baczkó Bernadett (KSI)
    70 kg:
1. Szabó Franciska (Leányvár)
2. Hegedűs Dóra (Wadokai JC)
3. Siroki Ibolya (Gyomaendrőd) és Salánki Evelin (IJ Tatabánya)
    78 kg:
1. Joó Abigél (KSI)
2. Czanka Bernadett (Havasi JC)
3. Kalydy Patrícia (Szentes) és Diviki Barbara (Leányvár)
    +78 kg:
1. Kárpáti Emese (Kaposvár)
2. Szigetvári Mercédesz (Bajai JC)
3. Bodó Bernadett (PKSE) és Fábián Mihályné (Bakony Judo)