Kasza Róbert ezüstérmes az öttusa-vk-n

2014.04.19. 18:07

Kasza Róbert - a győztes orosz Ilja Frolovtól alig elmaradva - ezüstérmet nyert az öttusázók kínai világkupaversenyén Csengtuban A szombati férfi döntőben még két magyar volt érdekelt: Demeter Bence ötödik, Tibolya Péter pedig 22. lett, írja az MTI.

Az egyéniben Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Kasza 25 győzelemmel és 10 vereséggel holtversenyben megnyerte a vívást, majd a 200 méteres úszásban a harmadik legjobb időt érte el és bár a lovaspályán akadt három rontása, jó esélye volt a végső győzelem kiharcolására. Már csak azért is, mert csak az egyiptomi Amro el-Geziri rajtolt előtte, aki azonban a lövészetekkel kombinált futásban nem szokott jeleskedni. Kasza le is előzte őt, ugyanakkor a kis hátránnyal mögüle startoló Frolov elé került, végül négy másodperccel hamarabb ért célba.

Demeter ugyancsak jól vívott - 22 győzelmet aratott -, aztán úszásban és lovaglásban is szépen teljesített, a kombinált számban viszont ezúttal nem tartozott a legjobbak közé, de így is az élmezőnyben zárt.

Tibolyának most nem sikerült az első szám és a lovaspályán is ő rontott a legtöbbet a magyarok közül, így hiába úszott önmagához képest jó időt, nem tudott a 36 fős döntős mezőny első felében végezni.

Eredmények:

férfi verseny:

1. Ilja Frolov (orosz) 1474 pont

2. Kasza Róbert 1470 (vívás: 25 győzelem/10 vereség/250 pont, úszás: 2:00 perc/338 pont, lovaglás: 279 pont, lövészet-futás: 11:37 perc/603 pont