Részvételi csúcs a keszthelyi futófesztiválon

2014.06.10. 13:59

1560 nevezővel, több mint 1400 versenyzővel, mintegy félezer gyermekkel nevezési és részvételi csúcsot döntött a kétnapos pünkösdi VII. Intersport Keszthelyi Kilométerek futófesztivál.

A maratont 164 futó közül Berecz Lajos (02:36:10) és Földingné Nagy Judit (03:15:14) nyerte. Félmaratonon 805 résztvevő között Kovács Tamás (01:08:30) és Kálovics Anikó (01:23:53) volt a leggyorsabb, a handbike-os versenyzők között a hosszabb táv Horváth József (03:05:14), a rövidebb Sasvári Gyula (01:27:57) sikerét hozta.

A 128 résztvevős maraton négyfős csapatváltót a KKM TEAM (02:47:35), a 320 versenyzős félmaraton páros váltót a Macisták duója (01:15:08) nyerte. Az utánpótláskorúak 18 futamában mintegy félezer gyermek állt rajthoz.

"A 35 fok ellenére is 1419-en rajtoltak a maratonon és a félmaratonon, ami csúcs. Az új elgondolású zónás rajt tökéletes megoldás volt, a megnövelt Fő téri versenyközpont pedig tökéletes és elegáns helyszín” – tájékoztatott Bedő Beáta főszervező.